Kupte si už nyní

Na Olympijský festival do Brna dorazila atletická legenda Taťána Kocembová, proběhla exhibice moderní gymnastiky

Na Olympijském festivalu v Brně se dnes konala exhibice moderní gymnastiky za účasti Jany Vičarové. Ta v této disciplíně reprezentovala Českou republiku na olympijských hrách 1992. Do areálu zavítala také bývalá úspěšná atletka Taťána Kocembová a aquabely.

Olympijský festival Tokio 2020_orig-50

Taťána Kocembová: Za nás bylo hlavní lákadlo dostat se do zahraničí

Bývalá úspěšná atletka Taťána Kocembová dorazila na Olympijský festival spolu se skupinkou dalších sportovců. Měla v plánu, že si vyzkouší úplně všechny sporty, ale nakonec stihla jen některé. Zdržela se u šermu, vzpírání a zahrála si i na kurtech Allianz Tenis. O výsledky vůbec nešlo, ale spíš o to, aby si všichni užili odpoledne a pobavili se. Zavzpomínala na svou kariéru a litovala, že za její éry byly olympijské hry v roce 1984 bojkotovány, takže za své "hry" považuje Mistrovství světa v Helsinkách v roce 1983, které bylo vůbec prvním mistrovstvím v historii. „Získala jsem tam tehdy stříbro a Jarmila Kratochvílová zlato. Byl to můj největší úspěch“, vzpomíná Taťána Kocembová. 

Je ráda, že ji ke sportu rodiče vedli. Myslí si, že dnes to není pravidlem a je to podle ní škoda. „Děti jsou dnes i jinak motivovány, než jsme byli my. Pro nás bylo třeba hlavním lákadlem dostat se do zahraničí. Teď je to běžné, že se rodiče dohodnou, že vezmou děti lyžovat do Alp, vezmou občanky a jedou. Kdysi to možné nebylo. A těch lákadel je dnes opravdu strašně moc," dodává. Už od mládí toužila mít nějakou medaili, dělala snad všechny sporty, které tehdy existovaly.

Na festival dorazily i aquabely

Alžběta Dufková a Sabina Langerová byly dalšími sportovními osobnostmi na Olympijském festivalu v Brně. Obě se shodly na tom, že na synchronizovaném plavání je nejvíce baví rozmanitost a kreativita. Každá ale s tímto sportem začala z jiného důvodu. Dufková se chtěla naučit dobře plavat, Langerová zase chtěla být od malička mořskou pannou. Dnes pro malé děti obě plavkyně pořádají kempy a motivují tak své svěřence ke sportu. „Teď po covidu jsou některé děti jak urvané ze řetězu,“ smály se obě ženy. „Ale všichni sportují a žádného lenocha tam nemáme. Všichni teď chtějí sportovat,“ zakončily své povídání. 

 

Sportovní výběrOFka

  • V Toyota Skateparku si návštěvníci vyzkoušeli jízdu na skateboardu pod dohledem odborných instruktorů.
  • Na stanovišti teakwonda proběhla exhibice přerážecích technik a sportovního boje.
  • Návštěvníci mohli vyzkoušet laserovou sportovní střelbu trap na plastové terče.
  • Na Brno Multifunkčním hřišti proběhla florbalová exhibice.