Kupte si už nyní

Na Olympijském festivalu v Brně se konal Den pro seniory

V areálu SKP Kometa Brno proběl Den pro seniory, na kterém připravil aktivity pro starší věkovou kategorii klub Senior fitnes. Pod pěti kruhy v Tokiu dnes Adam Ondra zvládl kvalifikaci v lezení a na dálku ho povzbuzovali všichni návštěvníci. Jak by taky ne, když z tohoto města pochází.

Olympijský festival Tokio 2020_orig-66

Den pro seniory začal rozcvičkou se Šárkou Kašpárkovou

Dnešní den patřil sportujícím seniorům. Do Brna dorazil klub Senior fitnes a připravil aktivní a zábavný sportovní program. „Přijeli jsme speciálně na tuto akci, ale cvičební místa máme po celé ČR,“ říká trenérka klubu Milena Vančová. „Tyto akce pořádáme hlavně proto, abychom rozhýbali seniory," doplňuje její kolegyně Silvie Honzáková. Samotný zakladatel projektu Zdeněk Srba říká, že daleko aktivnější jsou ženy, než muži.

Program na festivalu si všichni pochvalovali. Začali ranní rozcvičkou s bývalou trojskokankou Šárkou Kašpárkovou a pak se přesunuli na stanoviště. Ke sportujícím seniorům se přidali i čtyři bývalí sportovci. Například osmaosmdesátiletý hokejový obránce František Mašlaň, gymnastky Hana Bubníková Machatová a Jiřina Langová Machatová a dráhová cyklistka a jezdkyně na vysokém kole Iva Zajíčková.

Bývalý hokejový obránce si posteskl, že dnes je na všechno metodika, která děti utváří od útlého věku, že to prý za jejich éry nebylo. Na Olympijském festivalu ho fascinuje, kolik možností tu děti mají, aby si mohly nejrůznější sporty vyzkoušet. Na Den pro seniory dorazilo i sesterské duo - bývalé moderní gymnastky a baletky sestry Machatovy. Zavzpomínaly na svoji kariéru a přiznaly, že kdysi nebyla moderní gymnastika tak profesionální. „Teď už je to zavedený olympijský sport, ale za našich mladých let to teprve v Evropě začínalo," vysvětlila Hana Bubníková Machatová.

Tým Adama Ondry přijel fandit do Brna

Tým Adama Ondry dnes přijel na Olympijský festival do Brna povzbudit svého lezce. Na olympijských hrách začala kvalifikace a soutěžilo se celkem ve třech disciplínách - lezení na rychlost, bouldering a obtížnost. Ondra nakonec zvládl náročnou kvalifikaci a postoupil do čtvrtečního finále! Díky tomu dnes na stanovišti Lezení s Jihomoravským krajem byla spousta nadšených dětí.

Martin Verner si zastřílel z luku a vyzkoušel softbal

Martin Verner se zúčastnil olympijských her v Pekingu v roce 2008. Na festival přišel s celou rodinou. Svého syna sice vede ke sportu, ale ten si prý oblíbil spíš fandění před televizí. „Dokonce si vyrobil kartonovou vlajku, mával s ní před televizí a skoro patnáct minut křičel Česko! Česko,“ smál se. Verner sám trénuje mladé plavce a na festivale si vyzkoušel Anygence Lukostřelbu a potom také softbal.

Děti na festivalu baví fotbal

Dalším známým sportovcem, který se dnes na festival do Brna přišel podívat, byl fotbalový útočník Zbrojovky Brno Libor Došek. Jako malý sice začínal s hokejem, ale nakonec ho zlákal fotbal. „Jako malý jsem byl dlouho nemocný a když jsem se vrátil, tak se kluci už výrazně posunuli. Já neuměl na bruslích brzdit, tak jsem šel radši hrát fotbal," dodává se smíchem. Je rád, že mezi dětmi je na festivalu o fotbal zájem. Je podle něj nejdůležitější, aby je sportování bavilo a to se na festivalu daří. Sám plánuje na festivalu vyzkoušet badminton, tenis a judo.

Sportovní výběrOFka

  • Proběhla exhibice moderní gymnastiky.
  • Na Brno Multifunkčním hřišti si zatrénovali florbalisté Troopers.
  • Na stanovišti Lezení s Jihomoravským krajem se konala soutěž v lezení na rychlost.
  • Návštěvníci si vyzkoušeli klasický badminton i airbadminton.