Kupte si už nyní

Na Olympijském festivalu v Brně přivítali návštěvníci Adama Ondru

I poslední den Olympijského festivalu v Brně se nesl v duchu vítání. Do areálu SKP Kometa Brno dorazil lezec Adam Ondra. Uskutečnil se také Běh Olympijským festivalem. Trasu si mohli návštěvníci proběhnout s Lucií Šafářovou.

RM_Olympijský_festival_Den17_IMG_4131

Adam Ondra: Tady je více fanoušků než v Tokiu

Lezec Adam Ondra přijel na Olympijský festival do Brna. Ačkoliv medaili v Tokiu nevybojoval, přivítal ho nadšený dav fanoušků. „Je to úžasné! Víc diváků, než v Tokiu! Nečekal jsem, že tady bude tolik lidí a ty ovace budou takové, když jsem skončil jako sedlák u Chlumce,“ pochvaloval si s humorem atmosféru festivalu. Na pódiu ho přivítala ambasadorka festivalu Lucie Šafářová, dále také generální sekretář ČOV Petr Graclík a první náměstek primátorky Petr Hladík. „Pro všechny lidi, pro všechny Brňáky jste prostě vítěz,“ řekl dojatě Hladík. Ondra si dokonce vyzkoušel stanoviště Lezení s Jihomoravským krajem, z čehož byl dav naprosto nadšený. Na pódiu byly také předány hodinky značky Prim, které získala výherkyně soutěže Veronika Dostálová. Následovala krátká tisková konference, dlouhá autogramiáda a poté Ondra navštívil stánek Specialized Cyklistiky a EDA zónu.

Běh Olympijským festivalem

„Dnes sice končí Olympijské hry v Tokiu a i festival, ale myšlenka olympiády žije dál, protože za měsíc se poběží oficiální T-Mobile olympijský běh, takže tohle je pozvání i na tu zářijovou akci, kdy poběžíme po celé republice na devadesáti místech. Bude to 8. září, startuje se v 18:00 na Komecu,“ uvedla Radka Richterová, koordinátorka T-Mobile olympijského běhu. Na akci se přihlásilo 60 běžců a běžely a zároveň ho komentovaly ambasadorka Lucií Šafářová, tak olympionička Šárka Kašpárková.

Pavla Kinclová: Gymnastika je opravdu hrozná dřina

Gymnastka a olympionička Pavla Kinclová zavítala na poslední den Olympijského festivalu. Nejvíce natrénovala v Brně, u manželů Vizinových, kteří ji přivedli až na Olympijské hry v Barceloně v roce 1992. Po ukončení kariéry se nedala na dráhu trenérky, ale stala se z ní rozhodčí: „Tehdy jsem byla ráda, že jsem z toho vyskočila. Ta gymnastika je opravdu hrozná dřina. Jako trenér musíte být fakt přísný. A to jsem nechtěla, nicméně od gymnastiky se mi nechtělo pryč. Teď jsem asi pětadvacet let mezinárodní rozhodčí.“

Sportovní výběrOFka

  • Na Brno Multifunkčním hřišti proběhla exhibice v házené i florbalu.
  • Odpalovat míčky zkoušeli návštěvníci na stanovišti golfu.
  • Ve sportovní hale všichni zkoušeli své dovednosti u billiardových stolů.
  • V Toyota Skateparku proběhl závod ve streetstyle disciplíně.