Kupte si už nyní

Město Ostrava získalo pumptrackovou dráhu

Měsíc trvala výroba dvou pumptrackových drah, které se těší obrovskému zájmu v obou festivalových městech Brně i Ostravě. Letní verze snowboardcrossu už byla k vidění například před dvěma lety na Lipně v rámci letní olympiády v Riu.

mjr6450

Pro někoho technicky těžko zvládnutelné vlny jsou jedním z druhu překážek, který se využívají na tratích olympijského snowboardcrossu. Ostravské fanoušky tohoto sportu může těšit skutečnost, že dráhu dostalo město od společnosti VISA za jednu korunu. "Různě po republice je podobných drah několik a těší se obrovskému zájmu. Je to nový trend, něco, co tady chybělo. Má speciální protiskluzový povrch a další bezpečností prvky," řekl k dráze člen Czech snowboardcrossového teamu Juraj Vartík.

Symbolickému předání dráhy do užívání městu byl přítomen regionální manažer pro komunikaci VISA Europe Tomasz Wajszczyk, člen ČOV Libor Varhaník a vedoucí odboru školství a sportu Magistrátu města Ostravy Sylva Sládečková. "My už víme, kde tuto dráhu umístíme, veřejnost ji bude moci užívat v létě i zimě," řekla trochu tajuplně. Libor Varhaník poděkoval za spolupráci se společností VISA. "Je to velmi silný partner nejen Mezinárodního olympijského výboru, ale také toho českého. A my se na další spolupráci moc těšíme."

Pak už trojice hostů část dráhy pokřtila plzeňským pivem a návštěvníci festivalu mohou ve VISA pumptrackové a snowboardové zóně pilovat techniku po celou dobu trvání her v Pchjongčchangu.

Foto: ČOV/Milan Jaroš