Kupte si už nyní

Medailová euforie v Praze. Proběhl také Den s Českou olympijskou nadací

Páteční dopoledne se v areálu Olymp Centra sportu neslo v duchu fandění a medailové euforie. Na velkoplošné obrazovce u hlavní stage sledovali návštěvníci na programu ČT sport nejdříve zlatou jízdu Jiřího Prskavce a poté i finále juda, ve kterém další nejcennější kov pro Českou republiku získal Lukáš Krpálek. Kromě toho se konala i přednáška Jan Mühlfeita o odemykání dětského potenciálu a odpoledne proběhl exhibiční zápas umělců REAL TOP Praha proti České olympijské nadaci.

0I4A0110

Talent má každý

V atletické hale proběhla zdarma přednáška Jana Mühlfeita o odemykání dětského potenciálu. Na tu zavítal také fotbalista Tomáš Petrášek. „Jsem rád, že se doba vrátila do normálu a vidím tolik spokojených sportujících lidí a dětí. Navíc úspěchy našich reprezentantů v nás všech vyvolávají pocity národní hrdosti. I sportovci z tak malé země můžou být úspěšní,“ komentoval kapitán polského klubu Raków Częstochowa na úvod. Pak už se slova chopil Jan Mühlfeit, kouč olympijských vítězů a úspěšných sportovců.

„Otázka, zda mám talent, je špatná. Talent má každý. Správnou otázkou je, na co mám talent,“ vyprávěl. Prvním sportovcem, kterého koučoval, byl David Svoboda. Aktuálně stojí i v pozadí úspěchů medialistů z Tokia. Mentálně připravuje Alexandra Choupenitche, Lukáše Rohana, Jiřího Prskavce i Lukáše Krpálka. Podle něj je důležitým aspektem úspěchu to, aby se nejenom sportovci, ale i lidé, kterým se něco nepovede, v těchto těžkých chvílích povzbudili.

Real Top Praha versus Česká olympijská nadace

Stejně jako na Olympijském festivalu v Brně, i v Praze se konal Den s Českou olympijskou nadací. V 17:00 proti sobě na fotbalovém hřišti nastoupily týmy Real Top Praha a České olympijské nadace. Real Top Praha je sportovní tým složený z osobností kulturního a sportovního života, který sdružuje přibližně sto členů. V dnešním benefičním utkání se jich představilo třináct. Mimo jiné sportovní komentátor a dlouholetý člen týmu Jaromír Bosák, zpravodaj České televize Jan Šmíd nebo fotbalová legenda Vladimír Šmicer. V týmu si zahrála i snowboardistka Eva Samková, která provází diváky pořadem Minuty Olympijských festivalů. Za Českou olympijskou nadaci nastoupil její ambasador David Svoboda, slalomář Vít Přindiš, mladá nadějná tenistka Nikol Bartůňková či hokejový trenér a osobní kouč Jaromíra Jágra, Marian Jelínek.

V poločase zápasu proběhlo předání šeku v hodnotě 100 tisíc korun. České olympijské nadaci ho věnoval jeden z hráčů v jejím dresu - manažer, globální stratég, kouč a mentor Jan Mühlfeit. Peníze půjdou na podporu dětí, které ve sportování brzdí nedostatek financí. „Je třeba podporovat právě tyto děti ze znevýhodněných rodin, které nemají dostatek prostředků na to, aby mohly sportovat,“ řekl Mühlfeit při předávání.

Výsledek zápasu nebyl důležitý, šlo hlavně o charitativní rozměr celého utkání. Prohrávat ale nechce nikdo, oba týmy jsou plné osobností, které jsou spojeny s vrcholovým sportem a diváky překvapovaly výbornými fotbalovými zákroky. Fotbalové štěstí nakonec více přálo hřáčům Real Top Praha, kteří vyhráli s rozdílem jednoho gólu. Sportovní komentátor Jaromír Bosák pak jak jinak než vtipně komentoval svůj výkon: „Už to není úplně jednoduché, bývaly doby, kdy jsme s Honzou Šmídem stavěli branky a nosili vodu, teď patříme mezi nejstarší v týmu.“ Slalomář Vít Přindiš ze zápasu zamířil rovnou do studia České televize, kde bude ve studiu hodnotit dnešní zlatou jízdu Jiřího Prskavce.

 

  • Na T-Mobile Florbal hřišti návštěvníci shlédli ukázkový trénink s DHC Slavia Praha.
  • Proběhly tři exhibice juda.
  • V ČEZ Atletice si návštěvníci zaházeli s diskařem Markem Bártou.
  • Na staniovišti tance si mohli všichni oživit základy společenských tanců.