Kupte si už nyní

Lyžařka Pauláthová radí návštěvníkům: Zkuste si všechny sporty, je to jedinečná šance

Od ledního hokeje přes biatlon až po curling. Olympijský festival v Brně a Ostravě, který se fanouškům otevře od 9. do 25. února, nabídne návštěvníkům více než 30 sportů. „Kdybych mohla, tak tam jsem od rána do večera!“ směje se lyžařka Kateřina Pauláthová, jedna z ambasadorek projektu.

Paulathova1

Olympijský festival, potažmo park, ještě nikdy neměla možnost navštívit. V roce 2014 reprezentovala na olympiádě v Soči a při „letní“ verzi parku na Lipně o dva roky později zrovna trénovala na ledovci mimo republiku.

„Myslím, že to bude velká sranda. Pro lidi je to něco nového, co tady není každý rok. Je to spojené s olympiádou, ctí to její myšlenku. Přijde mi to jako super projekt,“ říká čtyřiadvacetiletá lyžařka.

Z více než 30 sportů, které budou k návštěvníkům letos k dispozici, by si nejraději na vlastní kůži vyzkoušela úplně všechny. Klidně dvakrát „Jo, já jsem takovej střelec, že jdu do všeho! V životě se má přeci zkusit všechno, ne? Nejradši bych tam strávila tři dny v kuse.“

Pauláthová se spolu s hokejistou Davidem Moravcem stala ambasadorkou festivalu v Ostravě. Sama však ještě neví, jestli nebude dodatečně nominovaná na olympiádu do Pchjongčchangu.

„Pokud ano, tak budu fanouškům na dálku posílat nějaké vzkazy na velkoplošnou obrazovku, tak doufám, že mi na oplátku budou držet palce,“ usmívá se Pauláthová.

V Ostravě bude centrem festivalu OSTRAVAR ARÉNA a její okolí, na Masarykově náměstí vyroste „Korejská vesnička“ a do programu se zapojí také čtyři horská střediska: Bílá, Mosty u Jablunkova, Karlov pod Pradědem a Kopřivná pod Pradědem.

Foto: ČOV/Herbert Slavík