Kupte si už nyní

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec si vyzkoušeli sporty, které ještě nikdy nedělali

Na Olympijském festivalu v Brně dnes čekala na tenistku Lucii Šafářovou a hokejistu Tomáše Plekance výzva. Vyzkoušeli si několik, pro ně nových, sportů. A kdo si vedl lépe?

Olympijský festival Tokio 2020_orig-94

Nejprve si dali partičku šachů. Plekanec se v této deskové hře cítil silnější, šachy umí a hrával je často, proto i tenistku káral, že špatně táhne koněm. „Já to hrávala jako malá s dědečkem, ale přiznám se, že si už ani moc nepamatuji pravidla,“ se smíchem vysvětlovala. Druhým stanovištěm byl headis, kterému se také říká hlavičkový pingpong. Tady dostali Šafářová s Plekancem řádnou instruktáž a potom už hráli proti sobě. Bylo vidět, že jsou oba zdatní sportovci a že jim tahle sportovní disciplína jde. Nicméně profesionálně by to ani jeden hrát nechtěli. „Tady jsem to viděl poprvé,“ uvedl Tomáš. Jeho partnerka dodala: „Na rozcvičení páteře optimální, ale nemám takové schopnosti s hlavou.“

Na frak ovšem dostal Plekanec od své partnerky ve fotbalové kleci. Smiřoval se s tím poměrně těžce, takže začal vyjmenovávat důvody, proč ho Lucka porazila. „Tak musel jsem ji nechat vyhrát, že. A byl jsem navíc v nevýhodě! Neměl jsem boty a svítilo mi do očí,“ vypočítal všechna příkoří, která se mu při zápase udála. Ve finále se proti sobě postavili s lukem a šípy. Na Anygence Lukostřelbě to byla remíza. Oba dva trefili střed a bylo vidět, že luk a šíp už někdy v ruce drželi.

Olympionička ve skákání na trampolíně Vachníková by ráda tuto disciplínu více zpopularizovala

Na Olympijský festival v Brně zavítala olympionička Petra Vachníková, skokanka na trampolíně a reprezentantka České republiky na olympijských hrách v Sydney v roce 2000. Zavzpomínala na své začátky a přiznala, že ji k trampolíně přivedla maminka, gymnastka: „Když jsme se přestěhovali, tak maminka chtěla, abych začala s nějakým sportem, a první volba byla gymnastika. A tamní trenér právě trénoval trampolínu. Takže jsem se k tomu de facto dostala jako slepý k houslím.“ O žádném jiném sportu neuvažovala i když byl sport někdy krušný: „Samozřejmě, že byly doby, kdy mě to nebavilo a nešlo mi to, ale u trampolíny jsem i tak zůstala!“ Vachníková také kvituje rozmach trampolínových center, ale mrzí ji, že tento sport stále není populární.

Sportovní výběrOFka

  • Dráhu zručnosti a techniky přihrávky si zkoušeli návštěvníci na stanovišti rugby.
  • Na Brno Multifunkčním hřišti proběhl turnaj v házené mládeže.
  • Na fotbalovém hřišti proběhl trénink dovedností.
  • Na stanovišti hokejbalu všichni trénovali rychlost střelby, přesnost střelby nebo slalom.