Kupte si už nyní

Květoslav Svoboda vyzkoušel Toyota Skatepark, Ondřej Vaněk si zahrál fotbal s dětmi

Fotbalista Ondřej Vaněk se na Olympijském festivalu v Brně radoval z toho, že vidí hodně dětí sportovat. Chystá se přijít znova. Chce si zahrát na Allianz Tenis kurtech. Plavec Květoslav Svoboda zavzpomínal v Toyota Skateparku na své dětství. Vyšlo druhé vydání Festivalového deníku extra, kde si můžete přečíst rozhovor s atletkou Zuzanou Hejnovou a informace o Visa Eko zóně.

Olympijský festival Tokio 2020_orig-29

Plavec Květoslav Svoboda vede kempy a snaží se děti pro sport nadchnout

Do Toyota Skateparku zamířil olympijský plavec Květoslav Svoboda, který si zde vyzkoušel jízdu pod vedením trenéra. Ten mu ukázal, jak by měl na skateboardu správně jezdit. „Když jsem byl mladší, docela mě chytlo BMX a zkoušel jsem to i na skatu, ale moc mi to nešlo. Tady jsem zjistil, že se za ta léta nic nezměnilo,“ poznamenal se smíchem. Voda mu přece jenom svědčí víc: „Kdybych neplaval, byl bych kanoista.“ Nyní působí ve Znojmě, kde vede kempy, a díky tomu má zcela jasno, jak motivovat děti ke sportu. „Dost se mi potvrzuje, že není dobré děti ke sportu nutit a honit je za výsledkem, když je jim třeba jenom 8 let - v tomto věku by se spíš měla rozvíjet technika a všestrannost. Naopak je dobré, když trenér nebo instruktor dítě zaujme. A pomáhají k tomu také olympijské hry, třeba včera mě nadchl Alexander Choupenitch - jak to vystoupení, tak ten sport! Znal jsem jeho jméno z médií, ale konečně jsem se o tom sportu dozvěděl víc,“ říká plavec a vlajkonoš naší výpravy z Athén.

Ondřeje Vaňka vedli ke sportu od malička

Na Olympijský festival v Brně zavítal také fotbalista Ondřej Vaněk, který si kromě FC Zbrojovky zahrál v zahraničních klubech - konkrétně v Turecku a Rusku. Vaněk hraje fotbal od svých šesti let: „Od malička mě k tomu vedli jak rodiče, tak prarodiče. Přišel jsem ze školy a mazal hned ven! Je to strašně důležité, aby děti sportovaly, proto jsem rád za akce, které sport propagují a podporují,“ říká. Z olympijských disciplín se kromě fotbalu rád podívá také na tenis, hlavně když hraje česká reprezentace. Na festivalové Allianz Tenis kurty se sice dnes nedostal, ale věří, že se tam podívá v dalších dnech. Dneska se věnoval dětem, které měly zájem si se známým fotbalistou zahrát fotbal.

Další číslo Festivalového Deníku extra je venku

Každý návštěvník Olympijského festivalu v Praze i v Brně obdrží při vstupu do areálu Festivalový deník extra. Ve druhém vydání najdete rozhovor s atletkou Zuzanou Hejnovou, která se na poslední chvíli rozhodla, že do Tokia neodletí, jelikož ji trápí bolavá achilovka. Přečíst si můžete i o festivalové Eko Visa zóně. Udržitelnost ve sportu zapadá do nové koncepce Českého olympijského výboru, který se nově zapojil i do projektu ASAP (As Sustainable As Possible). Dále tu najdete reportáž z Dne paralympijských sportů, který v Brně proběhl v pondělí. Nechybí ani fotografie slavných sportovců a dalších osobností, které si do parku přijeli vyzkoušet různé sporty a podrobná mapa.

Sportovní výběrOFka

  • Víte, co je ultimate frisbee? To zjistili všichni, kteří zavítali na stanoviště tohoto sportu.
  • Celý den byly otevřeny také brány Lanového centra Jungle Park, které je součástí festivalu.
  • Na Brno Multifunkčním hřišti si návštevníci na stanovišti hokejbalu zkoušeli rychlost či přesnost střelby.
  • Rychlost a přesnost odrazu pilovaly děti u stánku baseballu i softballu.