Kupte si už nyní

Kryathlon obohatí Olympijský festival v Brně

Velmi zajímavé zpestření čeká návštěvníky Olympijského festivalu v Brně. Kryathlon. Jde o kombinaci zimního plavání, běhu a běhu na lyžích. Plavat se bude v řece Svratce (250 metrů), kolem řeky se poběží "po svých" (2,5 km) a následuje běh na lyžích v areálu Olympijského festivalu.

1020

„V rámci Olympijského festivalu jsme chtěli dát příležitost k prezentaci i sportům, které nepatří do programu olympijských her, respektive nemají masovou základnu. Jsme rádi, že kryathlon projevil zájem. Pro nás to určitě bude velké zpestření, jelikož zimní triatlon veřejnost příliš nezná. Návštěvníci Výstaviště v Brně se mají na co těšit,” říká Naďa Černá, manažerka projektu Olympijský festival 2018.

Zakladatel závodu Jack Bright říká, že ho velmi potěšila nabídka Českého olympijského výboru uspořádat letošní ročník Kryathlonu v rámci již zmíněného Olympijského festivalu. „Pro nás organizátory to je velká příležitost jak představit tento poměrně nový a přitom velmi náročný sport široké veřejnosti. Opět očekáváme zcela naplněnou kapacitu závodu s mezinárodní účastí. Děkujeme i brněnské společnosti BornToSwim za pokračující spolupráci.“ dodal.

Organizátoři Kryathlon označují jako jediný skutečný zimní triatlon. Při plavání se očekává teplota vody okolo 1°C a nejsou povoleny žádné neoprénové doplňky. Závodníci plavání v ledové vodě absolvují pouze v plavkách a část z nich v tomto dresu dokončí i zbývající disciplíny. Po plavání následuje běžecká část v krásném prostředí okolí řeky Svratky a závod zakončí běh na lyžích na uměle zasněženém okruhu v prostorách brněnského výstaviště.

Pořadatelé zvou všechny připravené a sportovně naladěné zájemce. Ještě zbývá několik volných míst a je se možné přihlásit na www.kryathlon.com. Kdo si na závod netroufá, může přijit závodníky podpořit jako divák nebo pomoci s organizací závodu jako dobrovolník. Všichni účastníci si zaslouží za své výkony velkou diváckou podporu. Závod začíná v neděli v 11.30 hodin.