Kupte si už nyní

Krasobruslení na Olympijském festivalu

Krasobruslení jako tradiční disciplína olympiády nesmí v rámci Olympijského festivalu 2018 chybět!

krasobruslení

Elegance, mrštnost, vytrvalost a zároveň náročné skoky, piruety a zvedačky. Krasobruslení je, jak už název sám napovídá, bruslení ztvárněné krásným způsobem. Jedná se o nejstarší sport olympijské historie – první krasobruslařky a krasobruslaři se pod pěti kruhy objevili už v roce 1908.

Krasobruslení v rámci Olympijského festivalu 2018 se objeví jak v Brně, tak v Ostravě. Výuku krasobruslení v Brně zajišťují kluby TJ STADION BRNO, DUKLA Jihlava, SC Brno, VSK Technika Brno a KRASO Břeclav. Tyto speciální výuky budou probíhat každodenně od 16 hodin a navážou na exhibice, které se uskuteční vždy od 15:30. Dopolední program ve všední dny bude vyhrazen dětem ze základních škol, v odpoledním bloku a o víkendech si mohou přijít zabruslit všichni zájemci. O víkendech 10. – 11. 2. a 17. – 18. 2. se uskuteční exhibice Star Skate aneb bruslení s hvězdami, akce začne vždy v 17:30.

Také v Ostravě budou v dopoledních hodinách probíhat tréninky pro děti ze škol a odpoledne pak bude ledová plocha patřit všem návštěvníkům, kteří mohou využít přítomnosti trenérů a zlepšit si technické dovednosti. Výuku v Ostravě zajišťuje Bruslařský klub Ostrava. Součástí programu budou krasobruslařské exhibice jednotlivců, tanečních párů, sportovních dvojic i synchronizovaného bruslení. Přijďte podpořit krasobruslařské talenty a zároveň si sami vyzkoušet, jak náročné je skočit alespoň jednoduchý skok.

O zapůjčení bruslí se postará Mall.cz půjčovna bruslí.

Krasobruslení je součástí 30 sportů, které si v rámci Olympijského festivalu můžete vyzkoušet.