Kupte si už nyní

Jitka Landová: Cinknout to může ještě víckrát!

Ví, jak chutná olympijská medaile. Před čtyřmi roky skončila biatlonistka Jitka Landová v Soči ve štafetě sice na čtvrtém místě, ale po následné diskvalifikaci Rusek brala bronz. Teď se ze stejného umístění své kamarádky Veroniky Vítkové radovala v Brně, kde byla v sobotu hostem Olympijského festivalu. Už jako bývalá závodnice a reprezentantka.

landovka

Jak jste sprint žen prožívala?
Hrozně emočně. Byla jsem tady v přenosovém autě Radiožurnálu. Byla jsem tam po celý závod, což jsem vůbec netušila, ale zase jsem měla informace z první ruky a z bezprostřední blízkosti.

Je to pro vás těžké takhle bezprostředně po skončení kariéry závody jen sledovat a komentovat?
Já si myslím, že to snáším až nad očekávání moc dobře. Prožívám to, držím pěsti, ale žádnou hořkost nebo lítost necítím. Prostě už nejsem aktivní závodnice, to je fakt.

Necukají vám ruce a nohy?
Ne, vůbec, jediné co říkám a kolikrát pořádně nahlas, tak je slovo Pojď! Ale že bych sama chtěla, to ne. Když mě svrbí ruce a nohy a tak se doma v Jizerkách projedu a jsem nesmírně spokojena.

Co říkáte na formu Veroniky Vítkové?
Udělala pořádný kus práce a tím nemyslím jen teď před Pchjongčchangem, ale vůbec za poslední roky. Je to dlouhodobá práce.

Takže věříte, že může mít medaili i ze stíhačky?
Má výbornou výchozí pozici. Nepojede sama, sjede se to, bude tam pořádné tempo. Určitě to v TOP 10 udrží. O medaili nechci mluvit, bude to strašně těžké.

Kolik biatlonových medailí pro Česko tipujete?
Tento první závod přinesl uklidnění, jedna medaile je doma, což je hodně důležité. Je to úleva. Kolik medailí bude? To si netroufnu tipovat, ale třeba Ondra Moravec by mohl něco udělat a taky Verča nebo ještě další holky. Něco ještě cinknout může.