Kupte si už nyní

Hvězdná sobota! Účastníci Star Dance si vyměnili role

Saka a podpatky nechali tanečníci a tanečnice Star Dance doma. Na Olympijském festivalu jim jejich sportovní protějšky připravily několik výzev, se kterými se všichni statečně poprali. Gabriela Soukalová si vzala na mušku Martina Prágra, Tomáš Verner zašněroval Kristýnu Coufalovou do bruslí a Kateřina Baďurová Janků prohnala Jana Ondera na běžkách.

covfotoidsoh3fkc9thaaaaaaaagowq.jpg

Jako první schytal odplatu za hodiny taneční dřiny ve zkušebně Martin Prágr. S Gabrielou Soukalovou tvořil pár v 10. řadě. Stříbrná medailistka ze Soči si pro něj přichystala výzvu na Brno biatlonu a s lazerovou malorážkou si tanečník nenotoval. „Dalo mi to zabrat. Od Gabči jsem dostal dobrou čočku,“ hodnotil. „Musela jsem mu vrátit, jak mě drezuroval na tanečním sále,“ s úsměvem dodala Soukalová. Své postřehy vyprávěla i v air streamu Radiožurnálu.

Bronzový pár uplynulé řady Tomáš Verner a Kristýna Coufalová zamířil na ledovou plochu. „Moc jsem se těšila, až si spolu zabruslíme,“ popisovala tanečnice. Poté se k nim přidali i další, kteří ale kariéru krasobruslařů zavrhli. „To byla katastrofa,“ zhodnotil Prágr. „Byl jsem na bruslích podruhé v životě, takže jsem si udělal ostudu,“ přidal tanečník Onder.

Ten však stále přetrvával v lehké nervozitě, jelikož měl běžkařskou výzvu od atletky Kateřiny Baďurové Janků stále před sebou. Na stanovišti ČEZ běžecké lyžování si statečně obul vypůjčené Sporten běžky a vyrazil. „Katka na mě byla přísná, ostatně jako vždycky,“ vyprávěl. „Neskutečný výkon, zdolal brněnskou padesátku,“ zhodnotil jeho výkon ambasador Verner.

Česká olympijská nadace opět plnila sen

Už podruhé se během festivalu spojila Česká olympijská nadace se společností Sazka. V rámci Dne se Star Dance předali společně s manželi Tománkovými šek v hodnotě 54 tisíc korun pro sestry a tanečnice Annu, Valerii a Natálii. „Jsem moc hrdá na naše zaměstnance, protože jsme celkem vybrali půl milionu a podpořili jsme spoustu dalších rodin,“ komentovala Kateřina Lukášová ze Sazky.

„Na Českou olympijskou nadaci jsem se obrátil jen tak s dotazem a její lidé byli okamžitě velmi aktivní, dynamičtí a podařilo se vybrat takovou částku. Nejde o to, jaké číslo na šeku je, ale o to, že víme, že jsou mezi námi lidé, kteří tu situaci mají těžší a my jim můžeme pomoct,“ uzavřel oblíbený porotce Tománek.