Kupte si už nyní

Hokejistky z Pekingu dorazily na festival i s trenérem Pacinou!

V pátek žil areál Nové Zbrojovky hokejem. Návštěvníci hráčky Terezu Radovou, Anetu Lédlovou, Terezu Vanišovou i trenéry Tomáše Pacinu a Jakuba Peslara přivítali ve velkém stylu. Pod pět kruhů v Pekingu se česká ženská reprezentace kvalifikovala poprvé v historii a její výkon na olympijských hrách fanoušky uchvátil. A stejně tak se stalo v případě jejich nejen hokejového vystoupení v Brně.

covfotoidsoh3fkc9thaaaaaaaagqha.jpg

Hráčky si v Olympijském domě zkusily Pilsner Urquell školu čepování a poté to rozbalily na ploše Wienerberger lední hokej. V exhibičním utkání nastoupily proti triu sportovní střelec Jakub Tomeček, radní Jaroslav Suchý a hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. Olympioničky v utkání, jehož třetí třetinu tvořil maxi bowling, s přehledem triumfovaly.
 
Hokejistky v sobě měly stále mnoho dojmů. „Byl to pro nás všechny nezapomenutelný zážitek. Jsme rády, že jsem tam poprvé v historii mohly být a moc jsme si to užily,“ popisovala Vanišová, která si z Pekingu dovezla i suvenýr. „Myslím, že mám někde puk. Někde v hokejové tašce by měl být,“ s úsměvem vyprávěla. Do České republiky se vrátila s týmem teprve v úterý, a tak si nestihla ještě všechno vybalit. „Je pravda, že jsem ještě pořád nevyspaná,“ dodala.

Historická účast a mnoho vzpomínek

Na premiérovou účast zavzpomínala i Tereza Radová. „Myslím si, že nás to posunulo hlavně psychicky. Měly jsme první zápas s USA, což je obrovská zkušenost. Viděli jsme, jak se hokej hraje za velkou louží a je to velký rozdíl,“ hodnotila. A její největší zážitky? „Zápas proti USA, zápas proti Švédsku a gól, který v něm dala Terka a celkově to bylo top,“ vyjmenovávala obránkyně.
 
„Tereza Radová je hráčka, která dala první gól v historii na olympijských hrách,“ pohotově doplnil další silnou vzpomínku trenér Tomáš Pacina. Aneta Lédlová připomněla i zahajovací ceremoniál, na který hráčky nastoupily s knírkem na respirátoru na počest zraněné Evy Samkové. „Zahájení bylo vynikající. Sice jsme na něj čekali čtyři hodiny, ale ta minuta za to stála. Myslím, že nám všem ještě nedošlo, co všechno jsme prožily. Všechno to ještě vstřebáváme a vstřebávat budeme.“
 
Česká reprezentace se v Pekingu umístila na sedmé příčce. „Dostat se tam byl jejich obrovský sen. Věřím, že pro většinu holek je to obrovská motivace k práci do dalších let,“ hodnotil asistent trenéra Jakub Peslar. K plánům do budoucna se vyjádřil i Pacina. „V zápase s USA holky dokázaly, že můžou hrát s těma nejlepšíma, ale aby to pokračovalo a jednou jsme mohli přivézt medaili, tak musíme pracovat koncepčně, koncentrovaně, důsledně a hlavně potřebujeme obrovskou podporu od státu a svazu,“ uzavřel.