Kupte si už nyní

Erat: Olympijský festival je ideální příležitostí, jak motivovat děti ke sportu

V Brně je jednou z největších osobností hokejové Komety, před časem spojil Martin Erat své jméno jako ambasador i s Olympijským festivalem, který 9. února otevře své brány kromě Brna také v Ostravě. „Líbí se mi propojení sportu a fandění, je to ideální kombinace,“ říká.

ERAT POKUS

Kromě Erata jsou ambasadory festivalu i další hokejista David Moravec (Ostrava), lyžařka Kateřina Pauláthová (Ostrava) a krasobruslařka Eliška Březinová (Brno).

36letý hokejový útočník a držitel bronzové medaile z olympiády v Turíně 2006 se po svém návratu ze zámoří věnuje též trénování dětí v rodné Třebíči, výchova mladých hokejistů je pro něj důležitou součástí sportovního života.

„Dělám to, co mě baví, což práce s dětmi do puntíku splňuje. Zatím to i zvládám skloubit s aktivní kariérou. Rád se věnuji oběma činnostem naráz,“ popisuje.

Právě sportování dětí je i jednou z hlavních myšlenek Olympijského festivalu. „Přijde mi to sympatické. Je to ideální příležitost, jak děti ke sportu motivovat,“ chválí Erat. „Jde to samozřejmě ruku v ruce s úspěchy, takže doufám, že medailí z Koreji bude co nejvíce.“

Z široké nabídky zimních sportů, které budou fanouškům na festivalech v Brně i Ostravě k dispozici, by si rád vyzkoušel curling a lyžování. První z těchto sportů si zahrál v Kanadě, lyžování přišel na chuť během angažmá v Rusku.

„Když si člověk na vlastní kůži jakýkoliv sport vyzkouší, najednou ho začne vnímat úplně jinak. Třeba curling vypadá v televizi hrozně pohodově, ale ve skutečnosti je to vážně velká dřina. Proto doporučuji všem, ať navštíví tolik sportovišť, kolik jen půjde,“ dodává.

Foto: ČOV/Herbert Slavík