Kupte si už nyní

EDA a OLA naučí děti žít olympijsky

Olympijské festivaly nabídnou i novou zábavně poznávací zónu, zaměřenou na olympijské symboly a hodnoty, část bude věnovaná i zajímavostem o hrách v Tokiu.

00002

„Na myšlenku vytvořit projekt olympijského vzdělávání nás přivedly samy děti. Když jsme se jich totiž ptali na olympijské hry, často věděly jen, že jsou,“ popisuje vznik manažerka projektu Naďa Černá. „Hodně skvělých materiálů jsme převzali od Mezinárodního olympijského výboru, přidali jsme samozřejmě českou stopu a nakonec jsme oslovili zkušeného ilustrátora Lukáše Urbánka, který dal podobu hlavním průvodcům Edovi a Ole.“ Kreslení sourozenci v krátkých videích představí dětem olympijské hodnoty jako je respekt, přátelství nebo fair play. Všechny informace a videa najdou návštěvníci zóny realizované v prosklených modulech partnera Johnny Servis nejen uvnitř, ale také na venkovních zdech.

Aktivity s olympijskou tématikou

Děti i dospělí si ve venkovním prostoru EDA zóny můžou vybarvit čtyři metry dlouhý obraz na téma olympijských hodnot, a protože partnerem malování je Koh-i-noor Hardtmuth, pastelky nikdy nedojdou. Další hravé aktivity zahrnují vystřihovánky maskotů Tokia 2020, omalovánky Edy a Oly, návrh vlastního portrétu v japonském manga stylu, kvíz olympijských sportů nebo možnost vyfotit se s tokijským maskotem Miraitowou v životní velikosti.  Vzdělávací zónu si užijí také děti v rámci příměstských táborů a na dva workshopy na témata olympijské hry a olympijské hodnoty se budou moci v rámci rezervačního systému přihlásit i děti, které festival navštíví o víkendech. Řada aktivit a také „Speciál Tokio 2020“ plný zajímavostí je už teď ke stažení v sekci Olympijská zóna EDA.