Kupte si už nyní

Další medailisté v Brně! Dorazili Lipták a Kostelecký

Olympijský festival v Brně přivítal v sobotu další medailisty z Tokia. Tentokrát střelce Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého. Po oslavách na pódiu a s fanoušky přišel na řadu také exhibiční souboj s manžely Emmonsovými. Vítěz tohoto klání byl překvapivý.

Olympijský festival Tokio 2020_orig-55

Olympijský festival v Brně uvítal střelecké zlato a stříbro. Jiří Lipták a David Kostelecký dorazili do arálu SKP Kometa Brno přímo z pražského letiště. Hned po výstupu z auta olympioniky přivítali zástupci obcí, odkud pochází. Davida Kosteleckého starostka Holasic Lenka Ungrová a Jiřího Liptáka místostarosta Rajhradic František Maricán. Nechyběli ani jejich přátelé a kamarádi. Moderátor potom na pódium pozval i trenéra Petra Hrdličkou, který je taktéž olympijským medailistou, konkrétně z Barcelony 1992. Vítězům pogratuloval jihomoravský hejtman Jan Grolich, primátorka Markéta Vaňková, zástupce Českého olympijského výboru Petr Graclík a v neposlední řadě také ambasadorka Olympijského festivalu v Praze Kateřina Emmons. Na pódium si medailisté přizvali také prezidenta Českého střeleckého svazu Jiřího Streita.

„Je to fantastické, tolik lidí jsme tady nečekali. Střelba není tak oblíbená, jak ostatní sporty. Vidím tady ale spoustu kamarádů a fanoušků a moc děkujeme, že jste došli,“ začal svoji řeč Jiří Lipták.

Ač jsou oba sportovci klidnými osobnostmi, dokázali návštěvníky správně vyburcovat. Místo klasického Ay-Oh se v jihomoravské metropoli z křičelo "Brno!" Olympionici a jejich fanoušci také shlédli nahrávku, na které Lipták s Kosteleckým zpívají v autobuse píseň Hany Zagorové, Mimořádná linka. Dav fanoušků nad videem pobaveně zajásal, z reproduktorů se znovu rozezněla písnička a oba medailisté si ji zazpívali společně s Jiřím Streitem. Poté si šli oba exhibičně zastřílet. Utkali se se svým trenérem a manžely Emmonsovými. K překvapení všech vyhrál Matthew Emmons a hned za ním skončil Jiří Lipták. Následovala autogramiáda a čepování piva Pilsner Urquell z tanku.

Sportovní výběrOFka

  • Návštěvníci si dnes naposledy vyzkoušeli sportovní střelbu trap.
  • Proběhl exhibiční turnaj mládeže v házené.
  • Na fotbalovém hřišti se konal ukázkový trénink ženského týmu.
  • Na stanovišti teakwonda proběhla exhibice přerážecích technik a sportovního boje.