Kupte si už nyní

Curling přišli vyzkoušet manželé Paulovi. Táhne i Olympijská zóna EDA

Olympijský festival v Praze otevřel své brány veřejnosti také v neděli. Uskutečnila se zde autogramiáda reprezentantů v curlingu manželů Zuzany a Tomáše Paulových. Na hlavním pódiu i dnes proběhlo živé vysílání pořadu Olympijský speciál stanice Radiožurnál Sport, ve kterém byla hostem Barbora Strýcová. Děti láká také Olympijská zóna EDA.

0I4A1103

Na zimních olympijských hrách v Pekingu bude mít Česká republika poprvé v historii zastoupení v curlingu. Zásluhu na tom mají manželé Paulovi - Zuzana a Tomáš. Jejich čas pod pěti kruhy teprve přijde, ale i oni dnes zavítali na Olympijský festival v Praze, kde proběhla jejich autogramiáda. V Olymp Centru sportu vyzkoušeli samozřejmě i stanoviště curlingu.

Olympijský speciál Radiožurnálu Sport

Každý den od 15:06 se hlavní stage promění ve studio stanice Radiožurnál Sport. Už dva dny se Olympijský speciál nesl v tenisovém duchu. Včera byla hostem tenistka Tereza Martincová, dnes přijala pozvání Barbora Strýcová. Pořad moderovala Lucie Výborná spolu s Androu Sestini Hlaváčkovou. Spolu okomentovaly nejenom zlatou radost, o kterou se v Tokiu postaralo duo Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Posluchačům také sdělily souhrn výsledků dne a tipy na zítra.

Olympijská zóna EDA

Dva prosklenné kontejnery od partnera Johnny Servis s expozicí na témata olympismus, olympijské hodnoty a Tokio 2020 doplněnou o zajímavá videa k vlastnímu puštění prostřednictvím QR kódů. To je zábavně-edukativní zóna EDA. Vnitřní expozicí provádí kreslené postavy - sourozenci Eda a Ola. Vysvětlují dětem hravou formou jaké hodnoty jsou ty olympijské a co znamenají. Každou sobotu a neděli zde probíhají v 10 a 14 hodin zábavné lekce. I dnes o ně byl mezi dětskými návštěvníky velký zájem. Ti si zde můžou také vykreslit omalovánky od KOH-I-NOOR.

Sportovní výběrOFka

  • Jako i předchozí dny, i dnes byl velký zájem o Anygence Lukostřelbu.
  • Na jednom z Allianz Tenis kurtů proběhl turnaj v kuličkách.
  • Návštěvníci si mohli vyzkoušet populární sport Britských ostrovů bowls.
  • Na fotbalovém hřišti proběhl trénink fotbalových dovedností.