Kupte si už nyní

Biatlon na Olympijském festivalu

Biatlon jako tradiční disciplína olympiády nesmí v rámci Olympijského festivalu 2018 chybět!

biatlon3

Atraktivita biatlonu kombinujícího běh na lyžích a střelbu z malorážky tkví v jeho záludnosti. Závod častokrát nabízí zvraty a dramata s každou vystřelenou ránou. Oblíbená zimní disciplína, která patří mezi olympijské sporty od roku 1960, je samozřejmou součástí Olympijského festivalu 2018 v Brně i Ostravě a pronikne také do Karlova pod Pradědem (24. a 25. února).

Zájemci budou mít možnost každodenně využívat výuku běžeckého lyžování a střelby pod vedením zkušených instruktorů na ČEPS biatlonové střelnici. V rámci konání festivalu se v Brně a Ostravě uskuteční hned několik závodů pro veřejnost ve čtyřech kategoriích – do 11 let, od 12 do 15 let, nad 15 let a speciální kategorie dospělý + dítě do 15 let. Závod volnou technikou se bude skládat ze dvou 220m kol a dvou zastávek na střelnici. Soutěžní variantou pro „nelyžaře“ bude stojková střelba na čas. V areálu vyroste speciální biatlonový stan, kde budou návštěvníci informováni o historii biatlonu, typech závodů, harmonogramu biatlonových závodů na ZOH a k vidění bude také reálná závodní malorážka. 

18. a 24. února se v Ostravě od 15 hodin uskuteční biatlonová exhibice ve formě štafetových závodů významných sportovních osobností Moravskoslezského kraje.

Biatlon je součástí 30 sportů, které si v rámci Olympijského festivalu můžete vyzkoušet.