Kupte si už nyní

Benefiční turnaj partnerů podpořil Českou olympijskou nadaci

V úterý proběhl na Olympijském festivalu v Praze benefiční turnaj partnerů na podporu České olympijské nadace. Partneři Mezinárodního olympijského výboru, Českého olympijského výboru a Olympijského festivalu se utkali ve stolním tenise. Akcí provázel kajakář Vít Přindiš a postupně všem hráčům měnil pálky za předměty, které mají spojitost s jejich firmou. Kromě telefonu, se hrálo i notebookem, skateboardem, nebo zednickou lžící. Hráči si tak symbolicky vyzkoušeli jaké to je, když děti nemají dostatek finančních prostředků na sportovní vybavení.

Olympijský <em>festival<_em> Tokio 2020 Praha_orig-25

Česká olympijská nadace podporuje sportovce ve věku od 6 do 18 let. „Pomáháme dětem ze znevýhodněného prostředí, kterým nedostatek financí brání ve sportování. Děláme všechno pro to, aby peníze nebyly překážkou v jejich sportovní cestě,“ říká Veronika Opršalová, manažerka nadace. Patrony projektu jsou olympijští medailisté od Vancouveru 2010 po Pchjongčchang 2018. Osloveni budou také sportovci, kteří přivezou cenný kov z Tokia. Příští rok oslaví nadace 10 let existence.

Celkově už bylo podpořeno přes 3 000 dětí a v projektu 18 pod 18 spojila nadace síly i se Sazkou. V sobotu 24. července proběhl na Olympijském festivalu v Brně Den s Českou olympijskou nadací, v rámci kterého plnila sen skifařce Ivě olympionička Mirka Topinková Knapková. Na podporu České olympijské nadace odehrají tento pátek na Olympijském festivalu v Praze benefiční zápas umělců REAL TOP Praha proti ambasadorům nadace.


Benefičního turnaje ve stolním tenisu se zúčastnili zástupci těchto firem: Toyota, T-Mobile, Alpine Pro, Allianz, Coca-Cola, Specialized, Wienerberger, Česká mincovna, Český rozhlas, Bakaláři software.