Kupte si už nyní

Ani déšť neodradil fanoušky Adama Ondry. Fandili v pláštěnkách

Skalní fanoušci Adama Ondry si olympijské finále přišli vychutnat k velké obrazovce u stanoviště Lezení s Jihomoravským krajem na Olympijském festivalu v Brně. Nevadil jim ani déšť. K fanouškům se přidaly i děti z olympijského příměstského tábora. V pláštěnkách pod pódiem s napětím sledovaly, jak se brněnský rodák snaží v disciplíně na rychlost a posléze i na obtížnost.

Olympijský festival Tokio 2020_orig-87

„Adama Ondru známe a teď byl čtvrtý v rychlolezení a teď leze na obtížnost,“ popisoval malý Patrik Maliňák. „A určitě to vyhraje a přiveze medaili,“ dodal jeho mladší bratr Marek. Oba dva zrovna tráví celý týden na příměstském táboře.

Fandit Adamovi přijel ale i celý jeho realizační tým. Ti všechno sledovali ve stanu, ale bylo na nich vidět znatelné napětí. „Ten formát, je taková alchymie, že nelze předvídat, jak to dopadne,“ uvedl jeden z členů. Celá soutěž byla hodně napínavá, protože Ondra nezvládl druhou finálovou část. A ve finále ho porazil Rakušan Schubert. Adam Ondra tak skončil až na šestém místě. Lezení s Jihomoravským krajem na Olympijském festivalu v Brně se hlavně díky Adamovi Ondrovi stalo jedním z nejpopulárnějších stanovišť.

Stejně jako jiné dny, i dnes zvolili návštěvníci jako jednu z možností dopravy autobusový spoj č. 52 Dopravního podniku města Brno do zastávky Bauerova - Olympijský festival.

Lezení si vyzkoušel i Jan Kubičík

Snowboardista Jan Kubičík, který reprezentoval Českou republiku na Olympijských hrách v Pchjongčchangu, zavítal na Olympijský festival v Brně. Festivalovým návštěvníkem ovšem není poprvé, před třemi lety si na brněnském výstavišti vyzkoušel s kamarády curling a moc ho to bavilo. Dnes se inspiroval právě probíhajícím závodem Adama Ondry a vyzkoušel si Lezení s Jihomoravským krajem. Ještě předtím ale prozradil, že právě dokončil magisterské studium a už se pomalu chystá na novou sezónu. Kdyby si mohl vybrat jiný sport, vybral by si tenis. „Tenis jsem hrával jako malý a strašně mě bavil. Líbí se mi i vodní sporty, třeba surfing. Tady na festivalu jsem si vyzkoušel lezení na stěně, velmi mě to bavilo,“ dodal.  Zastavil se i u Specialized Cyklistiky. To je prý taky sport, který by chtěl dělat. Rád by si kolo půjčil a vyrazil na traily.