Kupte si už nyní

Ambasadorka Březinová: Olympijský festival se mi líbí, zahájení si nenechám ujít

Neváhala ani minutu. „Hned na první schůzce jsem řekla, že do toho jdu,“ usmívá se Eliška Březinová. „Olympijský festival mi přijde jako dobrá myšlenka.“ V České republice vzniknou během olympijských her v Ostravě a v Brně, a právě česká krasobruslařka bude jedním ze čtyř sportovních ambasadorů.

brezi

Jak si vlastně své patronství představujete?
Nějakou představu mám - byla jsem se podívat na Letné, když byla olympiáda v Soči. Už tehdy se mi ta myšlenka líbila. Lidi přišli podpořit naše olympioniky, fandili a k tomu si vyzkoušeli nejrůznější sporty.

Na co se nejvíc těšíte?
Určitě se zúčastním zahájení, to mám naplánované a nenechám si ho ujít. Jinak se budu snažit tam pobývat co nejvíc.

Chcete si některý z nabídky sportů i vyzkoušet?
Asi bych si klidně i něco vyzkoušela. Když tam bude ta možnost, tak proč ne!

Vy sama na olympijské hry nepojedete. Mrzí vás to?
Mrzí. Hlavně kvůli tomu, že jsem ani nemohla odjet o to olympijské místo bojovat. Myslím si, že jsem byla připravená a možná se vyjet dalo. Jenže rozhodnutí bylo takové, jaké bylo. Už s tím nic nenadělám. Samozřejmě by bylo super být na olympiádě - ještě navíc s bráchou, který za další čtyři roky už zřejmě nepojede, takže škoda...

Máte před sebou jiné výzvy. Evropský šampionát a možná i mistrovství světa.
Ano, na mistrovství Evropy se soustředím. Jestli pojedu i na svět, to zatím nevím.

A s čím budete spokojená?
Má nejlepší umístění jsou dvě patnáctá místa. Myslím si, že by se dala pokořit, ale nechci nic předpokládat předem. Pro sebe bych chtěla zajet dobré programy, nejlépe čisté, prostě bez chyb.  Mé umístění pak bude záležet i na tom, jak pojedou ostatní.

Foto: ČOV/Herbert Slavík