Kupte si už nyní

14. února: Paralympijský den v Ostravě

V rámci Olympijského festivalu nechybí prezentace sportu handicapovaných. Paralympijský den v Ostravě se uskuteční ve středu 14. února, návštěvníci mohou zhlédnout exhibici sledge hokejistů nebo si vyzkoušet běh na lyžích a střelbu poslepu. V Brně bude paralympijským sportům věnovaná středa 21. února

sledge

Hned od 9 hodin ráno se mohou návštěvníci OSTRAVAR ARÉNY vydat na ČEPS biatlonovou střelnici, která bude tentokrát vyhrazena pro zvukovou střelbu. Při této sportovní aktivitě nevidoucí střelec míří na terč a zaměřuje pomocí zvukové signalizace, podle které pozná, jak daleko je zaměřený bod vzdálen od středu terče. Cílem disciplíny je nastřílet co nejvyšší počet bodů. U střelnice se mohou potkat se střelcem Radkem Primákem.

Ve dvou blocích se uskuteční běh na lyžích poslepu, první termín startuje v pravé poledne, druhý od 16 hodin. Na běžkách se představí běžkyně na lyžích Mirka Sedláčková a trasér Martin Novotný.

Od 14 hodin se mohou diváci těšit na exhibiční utkání sledge hokejistů, proti sobě nastoupí družstva HC Sledge Studénka a SHK Lapp Zlín. Zájemci pak mohou sami otestovat, jak náročné je se ve speciálních saních udržet, natož pohybovat či vstřelit gól.

Během dne se uskuteční také autogramiáda Mirky Sedláčkové, Radka Primáka a sledge hokejistů Zdeňka Šafránka a Zdeňka Hábla.