Kupte si už nyní

Tenis Allianz

Pojď si zlepšit své tenisové dovednosti na jednom z našich kurtů.

Teniiis

Míčová hra pro dva nebo čtyři hráče se hraje s tenisovými raketami a míčkem, přičemž hráč musí odehrát míč do pole soupeře přes síť tak, aby soupeři znemožnil nebo zkomplikoval vrácení míče na svou polovinu. Při tenisové hře se rozvíjí vůle, cílevědomost, předvídavost, fyzická kondice, taktické myšlení, soustředění. V současné době se hraje na různých površích, nejznámější jsou antuka, tvrdý povrch (různě upravený beton) a tráva. Každý z těchto povrchů umožňuje změnu stylu hry, jinou rychlost a výšku odrazu míče a způsob pohybu hráčů.

HISTORIE

Angličan Walter Clopton Wingfi eld, inspirován pravidly francouzské hry paume z roku 1592, si nechal v roce 1875 patentovat hru zvanou tenis. První mistrovství se konalo v červenci roku 1877 ve Wimbledonu. Další tři největší turnaje se hrají v New Yorku (US Open od roku 1881), v australském Melbourne (Australian Open, 1905) a v Paříži (Roland Garros, 1925). Slavné jsou také týmové soutěže. Muži hrají o Davisův pohár od roku 1900, ženy o Fed Cup (Pohár federace) od roku 1963. V olympijském programu byl tenis od roku 1896 do her v roce 1924. Poté byl vyřazen, ale roku 1988 se mezi olympijské sporty opět vrátil.

DISCIPLÍNY, VE KTERÝCH SE BOJUJE O OLYMPIJSKÉ MEDAILE

Mužská dvouhra, mužská čtyřhra, ženská dvouhra, ženská čtyřhra, smíšená čtyřhra.

JAK ZAČÍT S TENISEM?

Po celé České republice existuje mnoho tenisových klubů, jejich seznam a další informace naleznete na internetových stránkách Českého tenisového svazu: www.cztenis.cz/adresar-klubu.