Kupte si už nyní

Plážový fotbal

covfotoidsoh3fkc9thaaaaaaaak73w

Plážový fotbal se hraje na pískovém hřišti obdélníkového tvaru. Každý tým má k dispozici čtyři hráče v poli a jednoho brankáře, dalších sedm hráčů může sedět na lavičce jako náhradníci. Střídá se „hokejově“, tedy počet střídání není nijak omezený. Jeden zápas trvá 36 minut a je rozdělený na tři třetiny po 12 minutách. Utkání nemůže skončit remízou, v takovém případě se pokračuje prodloužením, které trvá tři minuty. Pokud o vítězi nerozhodne ani prodloužení, následuje penaltový rozstřel.

HISTORIE

Hra vznikla na písčitých plážích v Brazílii a oficiální pravidla obdržela v roce 1992. Některé zdroje uvádí, že se historicky první utkání odehrálo na slavné pláži Copacabana. V roce 1995 se právě tam konalo první mistrovství světa, které ovládli domácí Brazilci. Od roku 2005 se světový šampionát hraje pod hlavičkou FIFA.

PLÁŽOVÝ FOTBAL NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH

Světová organizace BSWW, která řídí a organizuje plážový fotbal, pravidelně komunikuje s MOV. Všichni věří, že se plážový fotbal brzo objeví na olympijských hrách. Dosud se pod hlavičkou Mezinárodního olympijského výboru konají Evropské hry a World Beach Games, kde je již plážový fotbal zastoupen. Na obě tyto akce se v minulém roce kvalifikovala také česká reprezentace žen.

JAK ZAČÍT S PLÁŽOVÝM FOTBALEM?

V České republice se lze přihlásit do různých soutěží od mládežnických týmů po dospělé. Pro jednotlivce máme připravené kroužky, akademie a kempy. Více informací je možné najít na oficiálních internetových stránkách nebo webu Fotbalové asociace České republiky.