Kupte si už nyní

Hokejbal

hokejbal

Hokejbal je kolektivní sport příbuzný lednímu hokeji. Hraje se na ploše se speciálním plastovým povrchem nebo na asfaltu či betonu a hřiště ohraničují mantinely. Nastupují proti sobě dva týmy, z nichž každý čítá pět hráčů a brankáře. Pomocí hokejky se hráči snaží dostat plastový míček, zpravidla oranžové barvy, do soupeřovy branky. Na nohou mají sportovní obuv, zbytek výstroje je podobný jako v ledním hokeji.

HISTORIE

Počátky hokejbalu je možné vidět v různých hrách s míčkem a klackem. Jeho vývoj jako sportu je spjat s vývojem ledního hokeje. Organizované ligy vznikaly nezávisle v několika zemích od roku 1960 (Kanada, USA), na našem území zhruba o 20 let později. V roce 1990 byl v Praze založen Českomoravský svaz hokejbalu (ČMSHb), o tři roky později vznikla Mezinárodní hokejbalové federace. Dnes se sport hraje v téměř 60 zemích světa.

HOKEJBAL NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH

Hokejbal zatím nebyl na programu olympijských her. Jeho zařazení v budoucnosti není vyloučeno.

JAK ZAČÍT S HOKEJBALEM?

Hokejbal je kolektivní hra pro chlapce i dívky, které je možné se věnovat od šesti let věku. Bližší informace o hokejbalu naleznete na oficiálních webových stránkách Českomoravského svazu hokejbalu nebo Hraj hokejbal.