Kupte si už nyní

Frisbee

COV_foto_id_sOH3fkC9ThAAAAAAAACEzQ

S létajícím talířem (diskem) se dá provozovat několik sportů. Mezi nejznámější patří ultimate frisbee (týmový sport, který hrají na stometrovém hřišti dva týmy proti sobě, cílem je přihrávkami dostat disk do koncové zóny soupeře), discgolf (hra podobná golfu, cílem je trefit ocelový koš) nebo freestyle frisbee (žonglování a různé triky s diskem).

HISTORIE

Sporty s létajícím diskem vznikly v 70. letech 20. století na americké střední škole ve státě New Jersey a postupně se rozšířily do více než 100 zemí světa, kde se dnes oficiálně hrají. U nás se frisbee sporty začaly hrát v roce 1993. V současnosti se frisbee věnuje závodně na 1500 lidí po celé republice. V roce 2001 se tu pořádalo mistrovství Evropy klubů, v roce 2010 mistrovství světa klubů v ultimate frisbee a v roce 2021 mistrovství Evropy v discgolfu.

FRISBEE NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH

Sporty s létajícím diskem se zatím na olympijských hrách neobjevily, ale patří mezi pravidelné kandidáty pro zařazení. Ultimate frisbee se pravidelně hraje na Světových hrách od roku 2001, discgolf se na Světových hrách  poprvé objeví v roce 2025. 

JAK ZAČÍT S FRISBEE?

Bližší informace o frisbee sportech najdete na oficiálních stránkách České asociace létajícího disku.