Kupte si už nyní

Cyklistika a udržitelnost

Aktuálně připravujeme strategii udržitelnosti pro sportovní soutěže – České poháry, kterou chceme aplikovat od roku 2022. Spustili jsme také projekt elektromobility.  

Nyní jsme spustili projekt implementace elektromobility do vozového parku Českého svazu cyklistiky, který využíváme pro zajištění soutěží. Jedné se o plug-in hybridní a plně elektrická vozidla, která využíváme nejen pro cesty na závody, ale také pro aktivní zajištění silniční závodů, kdy se vozidla pohybují v cyklistickém pelotonu. Zde oceňujeme jejich lokálně bez emisní provoz mající přímý vliv nejen na závodníky, ale také na diváky a danou lokalitu. Našimi důležitými partnery v tomto projektu jsou společnosti ŠKODA AUTO, která nám poskytuje elektrická vozidla do naší flotily. Dále je to Skupina ČEZ s jejich produktem /E/MOBILITA, která nám pomáhá budovat nabíjecí infrastrukturu a zajišťuje nabíjení na cestách.  

Co se nám díky tomuto projektu podařilo změnit? Ekologickou zátěž v rámci provozu vozového parku a čistší ovzduší a podmínky pro cyklisty na závodech.

Naše plány do budoucna: zvýšení podílu elektromobilů v rámci vozového parku ČSC a sportovních oddílů. Aplikace udržitelnosti v rámci jednotlivých sportovních soutěží.

Více informací najdete na