Přiletěla Kometa. Na Olympijském festivalu v Brně se sešly hvězdy i legendy hokejového klubu Kometa Brno

Už od půl deváté ráno, kdy se v pátek otevřely brány Olympijského festivalu, žil celý areál Výstaviště Brno hokejem. Nejen povzbuzování v semifinálovém zápasu české reprezentace s Ruskem, ale i autogramiáda hned 15 osobností hokejového klubu. To byl olympijský pátek v Brně.

38629350630_a62366c77d_k

Fandilo se už od brzkého rána. A fanoušci zůstali až do odpoledních hodin, kdy startovala autogramiáda osobností hokejového klubu Kometa Brno. Řady fanoušků čekajících na podpisy se táhly přes Pavilon Z. Na autogramiádu dorazili za A-tým: Martin Nečas, Jan Hruška, Tomáš Bartejs, Martin Dočekal, Alexander Mallet, Marek Langhamer nebo Martin Zaťovič a za legendy: Zdeněk Kepák, Jaromír Meixner, Josef Černý, Karel Skopal, Milan Kokš, Vladimír Nadrchal, Ivo Winkler a Rudolf Potsch..

„Olympiádu sleduji, ale některé zápasy jsem neviděl, protože jsme měli zrovna reprezentaci a nebyl na to čas. Kluci hráli dobře z obrany a mají výborného brankáře Francouze. Věřím, že to ještě dotáhnou do dobrého konce,“ věří svým kolegům jeden z největších talentů současné hokejové generace, jen 19letý Martin Nečas.

Sám byl jedním z kandidátů na Olympiádu v Koreji, kam nakonec nebyl vybrán. „Nebyl jsem zklamaný. Vzal jsem to v pohodě. Kdyby to vyšlo, bylo by to milé překvapení, ale jsem stále mladý, takže i to snad bylo důvodem. Nejsem nazlobený. Doufám, že kluci uhrají medaili,“ popsal Nečas v rozhovoru.

Pochází z Nového Města, ale k lyžím ho to odmala moc netáhlo. „Táta byl lyžař, takže jsem měl k tomu blízko, ale odmala jsem se chodil dívat na hokej a zdálo se mi to záživnější. Chytlo mě to víc,“ dodal s tím, že spolu s Ledeckou je pro něj tým Německa jedním z největších překvapení Her.

A jak se areál Olympijského festivalu v Brně zamlouval samotným hokejistům? Ti měli po vystoupení na pódiu dostatek času si vše projít. „Abych se přiznal, už jsem tady byl zhruba před týdnem. Mile mě to překvapilo. Třeba biatlonová dráha je super nebo i hřiště na curling. Děti toho určitě využijí," povídal obránce Tomáš Bartejs. Ten, stejně jako obrovská spousta lidí, sledoval v pátek ráno semifinálový zápas české reprezentace. „Měli jsme i dřív trénink, abychom mohli na zápas s Rusy koukat," prozradil Bartejs. „Fandil jsem a věřil až do konce, škoda že to klukům nevyšlo. Rusové hráli ale opravdu dobře, až takový neruský styl," dodal.

O hodinu později dorazili na výstaviště i legendy modrobílého klubu a další hráči současného kádru Komety. Ve stánku Jihomoravského kraje se v odpoledních hodinách uskutečnila autogramiáda právě legend Komety a osmi hokejistů A-týmu společně s krasobruslařkou Eliškou Březinovou, ambasadorkou brněnského festivalu.

 

Souhlasím
###message