Lyžařská střediska: tradiční zimní disciplíny i adrenalinové sporty

Program Olympijského festivalu 2018 zasáhne kromě Brna a Ostravy také do čtyř lyžařských středisek v Moravskoslezském kraji – Bílé, Mostů u Jablunkova, Karlova pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem.

Festivalový program zavítá nejprve do Bílé (10. a 11. února), poté se přesune do Mostů u Jablunkova a Kopřivné pod Pradědem (17. a 18. února) a závěrečný víkend vproudí olympijská atmosféra do Karlova pod Pradědem (24. a 25. února).

Ve všech ski areálech se mohou milovníci lyžování či snowboardingu pustit do připravených tratí obřího slalomu. Pro zájemce bude připravena prezentace skialpinismu včetně výuky, ukázek a seznámení s technikou výstupu a sjezdu, součástí budou také závody. Součástí programu ve střediscích bude přednáška horské služby. 

Areál v Bílé dále nabídne možnost vyzkoušet si atraktivní skicross a snowboardcross - návštěvníci si nejprve vyslechnou teorii, prohlédnou si trať, zhlédnou ukázkové jízdy a pak už se mohou sami pustit vstříc zatáčkám a skokům. Kromě tradičních zimních disciplín se představí fatbike, ledolezectví či saně.

V Mostech u Jablunkova a v Karlově pod Pradědem si přijdou na své fanoušci lyžařského orientačního běhu i běžkování. Pro všechny zájemce bude připravena instruktáž základních dovedností, série závodu i ukázka mazání lyží. V Mostech se v neděli 17. února v 17 hodin uskuteční atraktivní noční běh ve sprintu pro registrované závodníky z Česka, Slovenska a Polska.

V Karlově pod Pradědem bude připraveno stanoviště biatlonu, oba dny bude probíhat trénink na střelnici i na trati, v odpoledních hodinách se pak mohou zájemci zúčastnit biatlonového závodu. V Karlově se oba dny uskuteční retro závod – účastníci vyrazí v pravé poledne na trať na dobových lyžích.

Program v Kopřivné pod Pradědem by si neměli nechat ujít především fanoušci freestyle lyžování a netradičního kitingu – těšit se mohou jak na exhibice, tak na možnost si tyto sporty vyzkoušet. V Kopřivné je také připraven bohatý kulturní program včetně koncertů kapel Mirai, Buty či O5 a Radeček.

Rodiče s dětmi si mohou užít zábavný doprovodný program ve všech areálech, pro nejmenší návštěvníky bude připraveno několik stanovišť, kde si mohou zasáňkovat, zabobovat nebo se zúčastnit mini olympiády a změřit síly ve vybraných disciplínách s ostatními dětmi.

Moravskoslezský kraj připravil posílení dopravy směrem k horským střediskům. Více o dopravě naleznete zde.

Souhlasím
###message