Dostupná kapacita na pokladně pro dnešní den
Rezervace vstupu na nadcházející dny
Rezervovat

Fotbal

Fotbal

Natrénuj všechny fotbalové dovednosti, zkus si fotball pool nebo rychlost své střely.

Kolektivní míčová hra, při které proti sobě nastupují dvě mužstva o jedenácti hráčích – deset hráčů v poli a brankář. Snahou obou týmů je vstřelit více gólů než protivník. Zápas trvá 90 minut, které jsou rozděleny do dvou 45minutových poločasů. Utkání řídí jeden hlavní, dva pomezní a čtvrtý rozhodčí. HISTORIE

Kolébkou fotbalu je Anglie, kde vydali roku 1862 první pravidla a kde o 26 let později vznikla fotbalová liga. Na území České republiky dorazil fotbal poměrně brzy: ještě na konci devatenáctého století se zde začaly hrát zápasy a zároveň vznikly kluby AC Sparta a SK Slavia. Mužský fotbal je členem olympijské sportovní rodiny od Paříže roku 1900 s jedinou přestávkou (1932). Ženy měly premiéru v roce 1996 v Atlantě.

DISCIPLÍNY, VE KTERÝCH SE BOJUJE O OLYMPIJSKÉ MEDAILE

Na olympijských hrách startují od roku 1992 v mužském turnaji týmy složené z hráčů do třiadvaceti let se třemi povolenými výjimkami. Ženy sestavují výběry bez omezení.

JAK ZAČÍT S FOTBALEM?

Najít fotbalový klub v Česku není obtížné. Působí zde přes čtyři tisíce klubů, které jsou rozprostřeny po celé republice. Adresář všech klubů, rozdělených podle krajů, naleznete na internetových stránkách Fotbalové asociace České republiky: souteze.fotbal.cz. Více než 14 tisíc různých sportovních klubů najdete také na www.sportvokoli.cz.