Dostupná kapacita na pokladně pro dnešní den
Rezervace vstupu na nadcházející dny
Rezervovat

Cyklistika

Specialized Cyklistika

Přijďte si vyzkoušet nové modely kol značky Specialized. Můžete vyzkoušet pumptrack, který se nachází přímo před test centrem.

Cyklistika je 3. nejpopulárnější sport v ČR a celkově ho provozuje nejvíce lidí. 

HISTORIE

Český svaz cyklistiky je organizace zastřešující profesionální i amatérskou cyklistiku v České republice. Svým založením v listopadu 1883 se řadí mezi nejstarší svazy u nás a zároveň je osmý nejstarší svaz cyklistiky na světě. První závod pořádaný Českým svazem cyklistiky se uskutečnil již 15. srpna 1869. Cyklisté získali v průběhu 135 let své existence 8 olympijských medailí, 379 světových drahých kovů (107 zlatých, 117 stříbrných, 155 bronzových), 240 evropských (50 zlatých, 79 stříbrných, 111 bronzových) a řadu dalších trofejí. Málokterý jiný český sportovní svaz se může pochlubit podobnou bilancí.

Důstojně se ČSC zapsal i na půdě pořadatelské. Hostili jsme mistrovství světa na silnici, dráze, horských kol, v cyklokrosu, v kolové i krasojízdě a v minulosti jsme se proslavili slavným amatérským závodem Míru. Český svaz cyklistiky se řadí mezi sportovně a pořadatelsky nejaktivnější sportovní svazy nejen u nás, ale i na celém světě.

DISCIPLÍNY, VE KTERÝCH SE BOJUJE O OLYMPIJSKÉ MEDAILE

BMX, MTB, Silnice, Dráha, Cyklokros, Sálovka, Para cyklistika