Informace

Do moravské metropole zavítá projekt Olympijský festival poprvé. Brno, druhé největší město České republiky, a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem přemění pavilon brněnského výstaviště po dobu 17 dní na místo, kde se u příležitosti olympiády v Pchjongčchangu 2018 budou setkávat sportovní nadšenci, aby fandili českým sportovcům v dějišti her a sami si aktivně zasportovali.

LOKALITA

Sportoviště vyrostou na ploše Pavilonu Z v areálu Výstaviště Brno. V unikátním areálu s kruhovým půdorysem nebude chybět ledová plocha, curlingová dráha a další sportoviště, která nebudou závislá na počasí a mohou se využívat po celou dobu konání parku. Ostatní sporty obklopí bezprostřední okolí hlavního areálu.

Orientační plán

OTEVÍRACÍ DOBA

Olympijský festival Brno 2018 bude otevřen po celou dobu konání olympiády, tedy od 9. 2. do 25. 2. 2018.

Neděle-Čtvrtek: 9:00-19:00
Pátek-Sobota: 9:00-21:00

Návštěvníci mohou každodenně využívat vybraná sportoviště, která si budou moci rezervovat prostřednictvím online formuláře (bude k dispozici 2. února 2018). Rezervace se provádí v sekci Program - Typ aktivity - Rezervace.

Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm, ZTP a senioři mají vstup zdarma.

V případě rezervace sportoviště je nutné zakoupit i vstupenku do areálu.

SPORTY

Sportovní nadšenci si mohou v rámci Olympijského festivalu Brno 2018 vyzkoušet množství tradičních i netradičních sportů, ať už zimních či letních. Příznivci adrenalinu jistě ocení skoky na lyžích z mobilního můstku, vyrazí do snowparku, kde bude probíhat snowboarding či freestyle lyžování, nebo si zkusí start na skeletonu, saních nebo v čtyřbobu. Součástí brněnské parku bude i autokros, billiard, zimní plavání či méně známý kryathlon – zimní varianta triatlonu. V areálu se představí také paralympijské disciplíny, jako jsou sledge hokej, běh na lyžích poslepu nebo krasobruslení handicapovaných. V parku si však mohou zasportovat i příznivci letních sportů – konkrétně půjde o florbal, hokejbal, korfbal, pozemní hokej a ropeskipping.

Návštěvníci si mohou donést vlastní sportovní vybavení, případně mohou využít služeb půjčoven. Půjčovny mají vybavení v omezeném množství.

Více o programu sportovišť naleznete v oficiální brožuře Olympijského festivalu 2018.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Olympijský festival Brno 2018 ožije nejen sportem a sportovními exhibicemi, ale i hudebním programem. Součástí parku bude také fanzóna s LED obrazovkami, na kterých mohou sportovní nadšenci sledovat přímé přenosy z olympiády a fandit českým olympionikům v Pchjongčchangu. Aktuálně můžeme zmínit tyto termíny a program:

- 9. 2. Slavnostní zahájení - uskuteční se v 11.00 hod v Pavilonu Z.

- 11. 2. Raškův den - celodenní program se bude nést ve znamení 50. výročí zisku zlaté medaile skokana na lyžích Jiřího Rašky v Grenoble 1968. Bude vypraven speciální vlak z Prahy do Brna, přímo na Výstaviště Brno.

- 10. – 11. a 17. – 18. 2. Krasobruslení hvězd v Brně  – jedná se cca o 30 minutové bloky, které si můžete rezervovat na 30 minut. Naučíte se bruslit a na závěr si zabruslíte s některou z krasobruslařských celebrit.

- 21. 2. Brno Paralympijské dny - připraveny jsou sporty pro handicapované.

- 17. února - skating challenge napříč evropskými OF 2018

- 19. února SportParks + MOV - pracovní skupina projektu SportParks + MOV na návštěvě v Brně

- 21. února Paralympijský den v Brně - prezentace sportů pro handicapované v Brně

- 22. února Nagano 1998 - 20 let od zisku hokejového zlata

- 23. února Autogramiáda legend HC Kometa Brno, dekorují děti HC Kometa Brno

- 25. února zakončení Olympijského festivalu 2018

DOPRAVA

Návštěvníci ze všech koutů republiky mohou do Brna využít pohodlná železniční spojení. Z Prahy do Brna a zpět jezdí denně po půl hodině přímé autobusy z autobusového nádraží Florenc, vlaky vyjíždějí ze stanic Praha-Hlavní nádraží, Praha-Holešovice či Praha-Smíchov. Cesta trvá přibližně dvě a půl hodiny. Mezi Brnem a Ostravou lze také vyžít přímá vlaková či autobusová spojení, cesta časově vyjde rovněž na necelé dvě a půl hodiny.

Vstup do areálu Olympijského festivalu Brno 2018 bude zajištěn 7. branou u zastávky Riviéra. Více o dopravě naleznete v sekci Doprava.

Projekt se uskuteční za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje.

Souhlasím
###message